Форма входа

Пошук
Друзі сайта
Інформатика у 12-річній школі
Видавництво «Шкільний світ» Видавництво «Шкільний світ»

Кращі сайти Рунетa
Рейтинг освітніх сайтів
Телепрограми
Пошукові сервери
Пошук однокласників
Світова бібліотека
МОН України
Сервіси для сайта
Інформери
Довідка фірм і сайтів України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міні-чат
200
Опитування
Сказати
Всього відповідей: 2180Четвер, 13.12.2018, 02:31
Головна » Файли » Навчальні предмети » Трудове навчання

ПРОФЕСІОГРАМА СТОЛЯРА

[ (9.5 Kb) ]
30.01.2009, 19:40
… … …
Загальна характеристика професії, її значення

Cтоляр — одна я найбільш масових професій деревообробної промисловості. Вона з'явилась дуже давно. В XI-XII столітті дерев'яні будинки та інші споруди на Русі будували теслярі, а внутрішнім обладнанням їх і виготовленням домашніх меблів займались столяри. Основними предметами домашньої обстановки була лавка, табуретка з круглим або квадратним сидінням, стіл і шафа простої форми. Професія «столяр» переходила з покоління в покоління. У наш час основна маса столярних виробів виготовляється на великих підприємствах, оснащених передовою технікою.
Столяр — професія поширена. Його праця потрібна в різних галузях господарства країни. На деревообробних підприємствах столяр виконує цілий ряд ручних операцій. І обслуговує слюсарні верстати у процесі виготовлення столярних виробів.
Працюючи на виробництві, столяри удосконалюють свою майстерність від I до V розряду. Ті, хто закінчує технікум чи інститут, стають бригадира¬ми, майстрами, інженерами. Столяри оволодівають такими суміжними професіями, як стодяр-краснодеревник, різьбяр по дереву, столяр будівельний та ін.

Характеристика робіт

I розряд
Виготовлення простих столярних виробів і деталей з твердих і м'яких порід деревини. Поперечне і поздовжне розпилювання, ручне стругання деталей з м'яких порід деревини. Зачищання брусків і дощок шісля механічної обробки. Приготування столярного клею. Ремонт нескладних столярних виробів. Виконання нескладиих робіт під керуванням столяра найвищої' кваліфікаціі.
… … …
Категорія: Трудове навчання | Додав: konserg
Переглядів: 4895 | Завантажень: 964 | Рейтинг: 3.6/8 |
Всього коментарів: 0

Категорії каталога

Обр. мистецтво [23]Трудове навчання [17]
Інформатика [87]1-4 класи [74]
ГПД [71]Інші [63]


Copyright KonSerg © 2018