Форма входа

Пошук
Друзі сайта
Інформатика у 12-річній школі
Видавництво «Шкільний світ» Видавництво «Шкільний світ»

Кращі сайти Рунетa
Рейтинг освітніх сайтів
Телепрограми
Пошукові сервери
Пошук однокласників
Світова бібліотека
МОН України
Сервіси для сайта
Інформери
Довідка фірм і сайтів України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міні-чат
200
Опитування
Сказати
Всього відповідей: 2179Четвер, 24.05.2018, 05:58
Головна » Файли » Для зареєстрованих » Виховна робота

Правила для батькiв

[ (11.3Kb) ]
29.07.2009, 20:49
… … …
Як усунути конфлікти між дітьми.

Правило 1.
Замість того, щоб намагатися не звертати увагу на негативні почуття дитини по відношенню до брата чи сестри, усвідомте їх самі і допоможіть усвідомити дитині. Назвіть передбачуване вами почуття дитини, покажіть, що ви його розумієте. Розуміння почуттів, поняття їх -- цілюще для дітей, і для батьків. Можна зробити і більше. Якщо ви назвете вголос не здійснювані бажання дитини (через що і виникає нелюбов до “суперника” – перешкоді для бажань), так ще і виразите своє співчуття, це принесе емоційне полегшення. Це може допомогти дитині зрозуміти, що саме його тривожить і засмучує: не появу нового братика чи сестри, а страх утратити те почуття захищеності, що давало впевненість у вашій винятковій, абсолютній любові до нього.
Коли від дітей вимагаєте гарних почуттів по відношенню один до одного, у них лише підсилюються негативні почуття. Коли ви дозволяєте дитині випробувати негативні почуття – вислухуєте його спокійно, показуєте, що розумієте його почуття, це приведе до появи позитивних почуттів.

Правила 2.
Постарайтеся допомогти дітям знайти безпечний і нешкідливий вихід для їхніх негативних почуттів: привчайте їх виражати свої почуття в символічній формі (малюнок, ліплення, лист, вірші і т.п.). А не в лайці, бійках. Саме цьому і треба навчити дитини: усвідомлювати своє почуття і вміти його конструктивно і безпечно виразити, а не забороняти собі це почуття випробувати на іншому. Коли дитині потрібно виявити свої почуття, поставте його перед вибором шляху вираження і допоможіть знайти найбільш конструктивний для даної ситуації. Ця навичка – не миттєва реакція лементу чи бійки, а пошук конструктивного способу справитися з проблемою – допоможе йому й у майбутньому.

Правило 3.
Втручаючись в бійки, припиняйте їх негайно, але при цьому намагайтеся не займатися з'ясуванням того, хто кривдник, хто жертва. Приділіть увагу постраждалій дитині, виразіть віру в здатність дітей самостійно вирішувати свої суперечки без бійки. Не привчайте дітей до того, щоб їхню суперечку вирішували батьки, заохочуйте їхнє самостійне вирішення проблем.
Треба постаратися не тільки перервати і заборонити бійку, але і підказати, як можна більш спокійно розв'язати конфлікт, чи переключити увагу дітей на загальну справу для обох, що влаштовує їх.
… … …
Категорія: Виховна робота | Додав: konserg
Переглядів: 1884 | Завантажень: 674 | Рейтинг: 4.7/3 |
Всього коментарів: 0

Категорії каталога

Різне [380]Інформатика [173]
Виховна робота [186]Обр. мистецтво [125]
Методика [283]Труд. навчання [89]
Охорона праці [107]Програми для ПК [3]
Музика [117]Сценарії [132]
1-4 класи [127]Робота з батьками [9]


Copyright KonSerg © 2018