Форма входу

Календар новин
«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Пошук
Друзі сайту
Інформатика у 12-річній школі
Видавництво «Шкільний світ» Видавництво «Шкільний світ»

Кращі сайти Рунетa
Рейтинг освітніх сайтів
Телепрограми
Пошукові сервери
Пошук однокласників
Світова бібліотека
МОН України
Сервіси для сайта
Інформери
Довідка фірм і сайтів України
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Міні-чат
200
Опитування
Який процент від загального часу на вивчення інформатики в школі повинно займати програмування?
Всього відповідей: 1325
Середа, 21.03.2018, 18:49
Головна » 2012 » Травень » 5 » І Всеукраїнський з'їзд вчителів інформатики
І Всеукраїнський з'їзд вчителів інформатики
22:44

"Для всіх нас важливо не пропустити жодної розумної і конструктивної думки."

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський

 Розвиток суспільства не стоїть на місці, а разом із ним – освіта, яка є рушієм прогресу. Особливу роль в цьому поступі відіграють інформаційні технології, без яких вже неможливо уявити наше суспільство, а навчальний предмет інформатика все більше виходить на перші позиції, стає одним із головних предметів сучасної школи.

Тому і не дивно, що І Всеукраїнський з’їзд учителів інформатики, який відбувся 24 квітня 2012 року у Київському міському будинку вчителя викликав великий інтерес всього загалу.

[ ?]

 

  До участі у з’їзді прибуло 192 із 200 делегатів з усіх регіонів України, а також 30 запрошених представників від Національної академії педагогічних наук України, вищих навчальних закладів, інших установ та відомств.

 Від Черкаської області було делеговано 4 вчителя: Олефіренко Наталія Миколаївна (вчитель інформатики Кам’янської ЗОШ №1), Нечипоренко Наталія Володимирівна (вчителька інформатики Уманської міської гімназії), Матюхін Олександр Володимирович (вчитель інформатики Черкаської ЗОШ №….) та Кондратюк Сергій Юрійович (вчитель інформатики Будищенської ЗОШ).

 

 В Президію з’їзду увійшли Жебровський Борис Михайлович, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України, Биков Валерій Юхимович, директор Інституту інформаційних технологій НАПН України, Рівкінд Йосип Якович, вчитель інформатики ліцею №38 імені Молчанова м. Києва, заслужений вчитель України, Пушкарьова Тамара Олексіївна, заступник директора Інститут Інноваційних технологій і змісту освіти, Гриценко Володимир Ілліч, директор міжнародного науково центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук та представник України в міжурядовій програмі ЮНЕСКО з інформатики, Морзе Наталія Вікторівна, проректор Київського університету імені Бориса Грінченка.

  

З’їзд відкрила проректор Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Морзе Наталія Вікторівна.

 Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський передав вітання від Міністра Дмитра Табачника, і зазначив: «Це визначна подія в історії нашої освіти. Ви стали першими, хто зорганізувався і виніс кращі напрацювання ваших представників на розгляд громадськості».

 На обговорення було внесено такі важливі питання:

1. Проект навчальної програми з інформатики для 5-9 класів.
2. Хід реалізації Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «100 відсотків» на період до 2015 року.
3. Впровадження навчального предмета «Інформатика» у початковій школі відповідно до нової програми.

Доповідачами виступили Наталія Морзе, Тамара Пушкарьова, та Олена Дубовик.

 

 

 Найбільше гарячих дискусій викликав проект навчальної програми з інформатики для 5-9 класів. Делегатам ледве вдалося досягти компромісу. Тому було прийнято рішення: взяти за основу нову навчальну програму з інформатики для 5-9-х класів; робочій групі за участю представників з’їзду доопрацювати програму з урахуванням висловлених пропозицій та рекомендувати її до затвердження Колегією Міністерства освіти і науки, молоді та спорту після доопрацювання.

 

 

 За результатами обговорення питань порядку денного з’їзд ухвалив:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням щодо фінансування з Державного бюджету заходів Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" на період до 2015 року у повному обсязі в межах видатків, передбачених Програмою.

2. Направити до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту зауваження та пропозиції стосовно впровадження нових програм початкової школи в частині викладання інформатики у початкових класах.

3. Звернутися до Міністерства охорони здоров’я з проханням внести зміни до Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу в частині облаштування кабінетів інформатики та визначення часових норм користування комп’ютерами учнями молодших класів.

 

Атмосфера з’їзду підтвердила необхідність відкритого обговорення надважливих для освіти питань та накреслила розвиток предмету інформатика на наступне десятиліття.

Просмотров: 422 | Добавил: konserg

Copyright KonSerg © 2018